sitebys blog yönetim sistemi

Site Yönetim Şirketlerine Neden Yazılım Gereklidir?

Son günlerde yaşanan kentleşmeye birlikte toplu yaşam alanları yaygınlaşmaya başlamıştır. İnsanlar çoğunlukla site ve apartmanları konut olarak tercih etmektedir. Toplu yaşam alanlarının bu denli çoğalması aynı zamanda toplu yaşam alanlarının yönetimini profesyonel olarak gerçekleştiren firmaların yaygınlaşmasında da etkili olmuştur. İnsanların hayatlarını sürdürdüğü toplu yaşam alanlarında rahat, kaliteli ve huzurlu bir yaşam sürmek bu alanların düzenli şekilde yönetilmesi ile olmaktadır.


Yönetim konusunda site ve apartmanlara profesyonel hizmet veren site ve apartman yönetim firmaları yönetimini yaptıkları site ve apartmanların, yönetimsel tüm işlemleriyle ilgilenmektedir. Hatta çoğu zaman temizlik ve güvenlik, peyzaj gibi alanlarda da hizmet verdiği site ve apartmanlara destek olmaktadır.


Site yönetim şirketlerinin yönetimde çok sayıda bina ve site bulunması nedeniyle tüm sitelerin işlemlerini ayrı ayrı yürütmek, gelir ve gider, alacak ve borç, tedarikçi ve kat maliklerinin takibini yapmak durumundadır. Bu işlemler sistematik bir site ve bina yönetim sistemi kullanılmaksızın çoğu zaman bir kaosa neden olabilmektedir. Bu nedenle profesyonel yönetim firmalarına çoğunlukla sistematik çalışan, istenilen zamanda rapor çıkarılmasına imkan sağlayan bir site ve bina yönetim sistemi kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bina yönetim sistemleri, yönetimi yapılan her sitenin işlemlerinin ayrı ayrı yapılmasına imkan sağlar. Böylece her site için farklı hesaplardan gelir ve gider takibi, kat maliklerini bilgilendirme, siteye ait banka hesabının yönetimi, siteye uygun tedarikçi ekleme, sayaç okuma ve faturalandırma, komisyonsuz kredi kartıyla tahsilat, SMS ve mail bilgilendirmesi, farklı raporlama yapmak gibi işlemler yapılabilmektedir. Böylece yoğun çaba gerektiren işlemler sadece saniyeler içinde kolayca ve bir karışıklık yaşanmadan yapılabilmektedir.