apartman yönetim sistemi kurulumu

Profesyonel Site Yöneticiliği için Site Yönetimi Yazılımlarının Avantajları

Profesyonel site yönetim firmalarının sayısı son zamanlarda apartman ve site kat maliklerinin apartman yönetimini profesyonel olarak yaptırmak istemesi nedeniyle artış göstermiştir. Hemen hemen her firma, apartman ve site yönetim işlemlerinin yanı sıra, asansör bakımı, havuz bakımı, peyzaj, ortak alanların temizliği, site ve apartman güvenliği, tedarikçi temini, personel temini vb. işlemleri de profesyonel olarak yapmaktadır. Bu işlemleri pek çoğu kendi bünyelerinde hizmet olarak vermeselerde iş ortakları aracılığıyla sağlamaktadır.

Profesyonel site yöneticiliği yapan firmaların yüzlerce site ve apartman yönetimini üstlendiklerini düşündüğümüzde bu apartmanlara ait kayıtların tutulması, işlemlerin yürütülmesi ve bu işlemlerin, karışıklığa neden olmaması için, düzenli ve sistematik olarak  tutulması gerekmektedir. Bu işlemleri excel gibi bir programda tutmak mümkün olsa bile arşivlemekte ve saklamakta sıkıntı olma riski oldukça yüksektir.

Site  ve apartman yönetim yazılımları bu işlemleri ve daha nice karışık ve zor işlemi saniyeler içinde yapılmasına yardımcı olarak profesyonel site yönetim firmalarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Apartman yönetim programlarıyla temel muhasebe ve finans işlemlerinden yönetimsel işlemlere, online ödemeden banka hesap özeti entegrasyonuna, daire sakinleri web erişim sistemlerinden belge doküman yönetimine, detaylı raporlama sisteminden ajanda ve hatırlatma sistemine ve daha nice özelliklerle profesyonel olarak yönetim sağlanmaktadır.

Böylece hem daha sistemli ve sistematik çalışılabilir hem de daha şeffaf bir yönetim sağlanmaktadır.