Bina Yönetim Sistemi Nedir?

İnternetin yaygınlaşması ve gündelik hayatın içerisinde hızla dahil olması gün içinde yapılan pek çok zaman alıcı, uğraştırıcı işlemin daha kolay yapılabilmesini olanaklı kılmaktadır. Farklı sektörler için, farklı işlemler için geliştirilen yazılımlar ve uygulamalar gündelik hayatımızda karşılaştığınız pek çok işlemi kolaylıkla yapmamıza yardımcı olmaktadır.

Nüfusun artması beraberinde şehirlerde yaşamı da getirmiştir. Şehirleşmeyle birlikte yüksek katlı, çok daireli apartman ve siteler ortaya çıkmış ve günümüzde gerek güvenlik açısından gerek sakinlerine sunduğu bazı özellikler sayesinde çoğu kişi tarafından tercih edilmeye başlamıştır. 

İnsanların ortak yaşam alanına sahip olduğu apartman, site vb. mekanlarda toplumsal yaşamı korumak ve düzeni sağlamak için pek çok kural ve yükümlülük  Kat Malikleri Kanununda düzenlenmiştir. Bu bağlamda yönetici, yöneticinin görevleri, nasıl seçileceği, apartman karar defterinin nasıl tutulacağı, apartman ve yönetici denetiminin nasıl yapılacağı vb. pek çok konuya ilişkin bilgiye Kat Malikleri Kanunundan ulaşılabilmektedir.

Site ve bina yönetimini konusunda pek çok apartman ve bina yönetimi ve sakinleri apartman yönetimine dair işlemlerin daha kolay ve düzenli yapılmasını sağlayan web tabanlı Bina Yönetim Sistemini kullanmayı tercih etmektedir. Bina yönetim sistemi, aidat ve gider takibi, apartman ve daire sakini cari takibi, borç alacak takibi, apartman karar defteri işlemleri, su vb.ortak tüketimin hesaplanması, daire sakinlerinin, apartman ve site çalışanlarının, tedarikçilerin bilgilendirilmesi, asansör, havuz gibi ortak kullanım alanlarının bakım ve onarımının hatırlatılması vb. daha pek çok apartman ve site yönetimini için gerekli olan işlemlerin kolayca yapılmasını sağlamaktadır.

Site yönetim sistemi, aynı zamanda detaylı raporlama sistemi sayesinde istenilen tüm zamanlarda işletme defteri, gelir & gider cetveli, genel durum, gelir, kasa, gider, tedarikçi, icra ve daire sakini raporları çıkarılarak yönetim daha şeffaf bir hale getirilebilmektedir. Apartman ve site sakinlerinin sms, mail, tebligat vb. şekilde toplu ve bireysel bilgilendirmesinde de kolaylık sağlayan apartman ve site yönetim programı profesyonel site yönetim firmaların tüm ihtiyaçlarına karşılık vermektedir.

Daha detaylı bilgi ve demo talep etmek için Tıklayınız.