Bina Yönetim Programı Hangi Konularda İşlerinizi Kolaylaştırır.

Yaşanan kentleşmeyle birlikte toplu yaşam alanlarının yaygınlaşması ve daha fazla kişi tarafından tercih edilmeye başlanması bu yaşam alanlarının yani site ve apartmanların yönetimlerinde zorlaştırmıştır.
Apartman ve site yönetiminde dikkat edilmesi gereken konuları ve yöneticinin görev ve sorumluluklarına daha önceki yazılarımızda değinmiştir. Bağlantılardan o yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

  Apartman yönetimin temel yapması gerektiği ve yapmakla yükümlü olduğu görevler kalabalık daire sayısına sahip site ve bina gibi yapılanmalarında karışıklıklara neden olabilmekle birlikte zaman zaman içinden çıkılması zor bir halle gelebilmektedir. Gelir ve giderlerin, apartman kayıtlarının, faturaların, makbuzların, online ödeme istekleri veya daire sakinlerine ait bilgilerin elektronik ortamda tutulması kaçınılmaz olabilmektedir. Bu konuda bilgisayar teknolojisinden yararlanmak avantajlıdır ancak excel gibi işlemlerin kaydını kolaylaştıran programlar her zaman kullanışlı olmamakla birlikte ileride arşivlenme problemi, online yapılan ödemelerin makbuzlarının kaydı, daire sakinlerinin toplu bilgilendirilmesi, toplu kullanım alanlarına (havuz, asansör vb) dair temizlik, tadilat vs. gibi işlemlerde çalışılan kişi ve kurumların kayıtlarının yapılması gibi işlemlerde kayıtların takibini zorlaştırabilmektedir.

  Web tabanlı olarak faaliyet gösteren ve her işlemi içerisinde kolayca yapmaya imkan sunan bina yönetim programları bu konuda oldukça avantajlıdır. SiteBYS Bina Yönetim Sistemi, içerisinde bulundurduğu modüllerle sadece bilgileri kolayca kayıt yapmanıza yardımcı olmaz aynı zamanda daire sakinlerin sisteme girerek online işlem yapmasına, yönetimle ilgili farklı detaylara sahip raporlar düzenlemesine, anlık gelir ve gider takibi yapılmasına olanak vermektedir. SiteBYS Bina Yönetim Sisteminin içinde yer alan modülleri incelemek ve kullanıcılarına sunduğu avantajları deneyimlemek için ücretsiz olarak demoyu inceleyebilirsiniz.