Apartman ve Bina Yöneticileri Neden Apartman Yönetim Programlarını Tercih Ediyor?

634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanununa göre 8 ve üzeri yaşam alanına diğer bir deyişle daire sayısına sahip binalarda apartman yöneticisi seçmek zorunludur. Apartman yöneticisi ve görevleri hakkında da aynı kanun içerisinde detaylı bir şekilde açıklık getirilmiştir. Apartman yöneticisinin görev ve sorumlulukların yer aldığı blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda apartman ve bina yöneticilerinin neden yönetim programlarını tercih ettiği üzerinde duracağız.

Yöneticinin görev ve sorumlulukları, banka hesap özetlerinin kontrolü, sayaç kontrolleri, aldat ve gider takibi, makbuz ve alacak takibi yapmak çok fazla sayıda daire ve kat malikinin bulunduğu apartman ve sitelerde yöneticinin ve yönetim kurulunun işlerini ve işlemlerin takibini oldukça zorlaştırmaktadır. Kat maliklerin aidat ve borç ödemelerini internet üzerinden banka üzerinden yapmak istemesi, yönetimin denetlenmesi,yapılan işler hakkında raporlama istenmesi gibi işlemler de apartman yöneticisinin ve yönetim kurulunun işlemlerinde karışıklığa ve zorlanmaya neden olabilmektedir.

Tüm bu işlemlerin zaman kaybına ve işlem karmaşasına neden olması gibi nedenler apartman ve site yöneticilerini apartman yönetim programları kullanmaya yöneltmektedir. Site ve apartman yönetim programları ile karar defteri, aidat ve gider çizelgesi, tedarikci ve personel kaydı, kat maliklerinin kaydı vs yönetimsel işlemlerin yanı sıra banka entegrasyonu özellikleriyle birlikte kolay ödeme işlemlerinde kullanılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda gelişmiş raporlama sistemi ile gerek kat malikleri gerekse apartman yöneticisi ve yönetim kurulu detaylı raporlar düzenleyerek işlemleri kontrol edebilir. Raporlama sistemi apartman ve site yönetimine şeffaf bir yapı kazandırırken yönetimsel işlemlerin ve diğer işlemlerin daha profesyonel yapılmasına olanak sunmaktadır.

Apartman ve site yönetim programları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için SiteBYS Apartman ve Site Yönetim Sistemini inceleyebilir ve işleyişini, sahip olduğu özellikleri ücretsiz demo talep ederek deneyimleyebilirsiniz.